II Akademia Sundoor i nasza inspekcja techniczna dronem

W piątek 17 maja, już po raz drugi gościliśmy w naszej firmie doświadczonych pracowników oraz adeptów w dziedzinie BHP. Dziękujemy za obecność podczas II Akademii Sundoor!

Podczas składającego się z kilku części spotkania, naszym gościom zarówno w teorii, jak i w praktyce, przedstawiliśmy nowoczesne rozwiązania w dziedzinie BHP zwiazane z pracami na wysokości.

Na początek, bezpieczne i świadome wykonywanie pracy na wysokości omówił i na żywo zaprezentował Krzysztof Pająk z centrum szkoleniowego Sundoor.

Kolejna prezentacja dotyczyła działalności Orthodrone: nasz doradca techniczno-handlowy, Łukasz Podstawek na przykładzie  NASZYCH REALIZACJI omówił specjalistyczne zastosowania dronów przemysłowych. Poruszył wszystkie bliskie nam na co dzień tematy: inspekcje techniczne z powietrza, modelowanie 3D z drona, fotogrametrię z niskiego pułapu.Tradycyjnie, część teoretyczną zamknął Sebastian Krosny z  Laboratorium Badawczego , który przekazał uczestnikom wiedzę na temat oceny narażenia pracownika pracującego w polu EM - zagrożenia w środowisku pracy.

Na końcu miały miejsce pokazy. Operatorzy UAV Orthodrone, na przykładzie pobliskiej linii 110 kV zaprezentowali gościom jak przebiega inspekcja techniczna dronem przemysłowym. Duże wrażenie na obserwatorach pokazu zrobiła zastosowana kamera inspekcyjna oraz wprawa, z jaką nasz operator drona przeprowadzał kontrolę techniczną z powietrza. Bez wątpienia tak wykonany przegląd techniczny wysokiego obiektu technicznego może bezpiecznie zastępować lub uzupełniać tradycyjne kontrole techniczne.

Dziękujemy za udział w Akdemii i zapraszamy na kolejną edycję jesienią!