Inwentaryzacje i inspekcje z drona dla telekomunikacji

Ogromne i stale rosnące zapotrzebowanie na usługi wymaga, aby infrastruktura telekomunikacyjna działała bezawaryjnie i podlegała ciągłej optymalizacji. Jako nowoczesne wsparcie dla branży telekomunikacyjnej nadciągają bezzałogowe statki powietrzne...

Do czego może przydać się usługa wykonana specjalistycznym wielowirnikowcem? Lista zastosowań jest długa, a znajdą się na niej z pewnością przeprowadzane bezzałogowcem inspekcje wież i masztów telekomunikacyjnych i, wykonywane dronem, inwentaryzacje infrastruktury telekomunikacyjnej.

Kontrola stanu technicznego urządzeń telekomunikacyjnych kojarzyła się dotąd z wysokimi kosztami, udziałem wykwalifikowanego personelu, zagadnieniami bezpieczeństwa pracy na wysokości i w miejscach trudno dostępnych. A gdyby tak móc obniżyć wydatki, skrócić czas prac, a przede wszystkim zmniejszyć ryzyko dla pracowników? To jest możliwe: inspekcję techniczną urządzeń transmisyjnych i konstrukcji może wykonać za nich bezzałogowy statek powietrzny. Przed zoomem zamontowanej na dronie specjalistycznej kamery inspekcyjnej nie ukryje się żadna usterka czy oznaka korozji...

Warto pamiętać, że wysoko rozdzielcza dokumentacja fotograficzna i filmowa z drona może być wielokrotnie zbierana w krótkim czasie. Umożliwia to szybką identyfikację zmian i weryfikację prawidłowości montażu nowych urządzeń.

Nasi operatory i nasz dron radzą sobie również w mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Potwierdza to zapis filmowy przeglądu wykonanego przy wietrze osiągającym prędkość 8-10 m/s.

Podczas projektowania, instalacji oraz kontroli po montażu urządzeń telekomunikacyjnych warto wykorzystać model 3D z drona. Przykład trójwymiarowego modelu wieży telekomunikacyjnej można znaleźć tutaj.

Zachęcamy do przeglądnięcia całości naszego portfolio: NASZE REALIZACJE.

Dział Techniczno-Handlowy

Łukasz Podstawek

tel.: +48 784 616 269
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Michał Derengowski

tel.: +48 539 954 989
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.