Arena Gliwice - nowy obiekt, nowy model 3d z BSP

Wraz z nowym śląskim obiektem sportowo-widowiskowym pojawiło się wyzwanie - fotorealistyczne odtworzenie hali w modelu 3D z drona. Przygotowywaliśmy modele 3D starszych budynków i obiektów: teraz nasze portfolio wzbogaci najnowocześniejsza w regionie realizacja.

Nowy obiekt, nowy model 3D, ale "stare", wypróbowane zasady modelowania 3D sprawdzą się i w tym przypadku.

Zawsze pamiętamy o tym, JAKIE SĄ PODSTAWOWE ZASADY WYKONYWANIA LOTÓW BSP? oraz JAK POWSTAJE MODEL 3D Z DRONA?.

Dlatego i tym razem zaczęliśmy od zaplanowania lotu fotogrametrycznego bezzałogowym statkiem powietrznym, wnikliwie analizując wymiary i kształt budowli i do nich dobierając odpowiednią wysokość lotu, kąt kamery oraz pokrycie zdjęciami. Z dobrym planem fotografowanie z drona staje się dużo prostsze, więc z terenu wracamy z kilkoma setkami wysoko rozdzielczych fotografii (pionowych i ukośnych). Dobrej jakości zdjęcia przydadzą się do wygenerowanie tekstury dla modelu siatkowego (3D mesh).

Praca w biurze również przebiega standardowo. Na podstawie zdjęć i elementów orientacji zewnętrznej i wewnętrznej , powstaje najpierw chmura punktów wiążących. Następie generowana jest zagęszczona chmura punktów (densified point cloud) oraz tworzony model siatkowy z teksturą. Trochę czasu zajmuje edycja i mamy efekt - model 3D z drona przedstawiony na poniższych ilustracjach.

 

Zachęcamy do przeglądnięcia całości naszego portfolio: NASZE REALIZACJE.

Dział Techniczno-Handlowy

Łukasz Podstawek

tel.: +48 784 616 269
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Michał Derengowski

tel.: +48 539 954 989
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.