Ortoobraz, ortomozaika, ortofotomapa... Jak się odnaleźć wśród "orto-" pojęć?

W ostatnim czasie zainteresowania Klientów i działania zespołu Orthodrone skupiły się na najbardziej popularnym produkcie fotogrametrycznym czyli ortofotomapie.

Przy tej okazji pojawiały się i ogólne, i bardziej szczegółowe pytania dotyczące cech, jakości i sposobu opracowania fotomapy z użyciem bezzałogowego statku powietrznego (drona).  Zebrane i uporządkowane odpowiedzi na liczne, teoretyczne "orto-" pytania pojawiły się artykule o ortofotomapie z drona. Często rozmawiamy z naszymi Klientami o jej przewadze nad zwykłymi zdjęciami z powietrza, szerokim zastosowaniu oraz oczywiście o tym, ile kosztuje ortomozaika z drona, dlatego te właśnie tematy znalazły się w naszym dziale Najczęściej zadawanych Pytań (FAQ).

Nic dziwnego, że przedstawiciele wielu branż zainteresowani są aktualnymi, szczegółowymi i dokładnymi danymi przestrzennymi. Dostępność ortofotomapy z drona (BSP) powoduje, że często jej zamówienie to punkt wyjścia dla nowego projektu: wówczas fotomapa ułatwia prace koncepcyjne czy projektowe. Równie często fotomapa towarzyszy całemu przedsięwzięciu pozwalając śledzić wszelkie zmiany zachodzące na wybranym obszarze. Nierzadko ortomozaika jest produktem zamawianym już po zakończeniu inwestycji po to, aby zaprezentować wyniki prac lub promować jej efekty.

W dziale realizacje można przeglądnąć niektóre z przygotowanych przez nas ortofotomap.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt.

Dział Techniczno-Handlowy

Łukasz Podstawek

tel.: +48 784 616 269
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Michał Derengowski

tel.: +48 539 954 989
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.