Modelowanie 3D - obiekty architektoniczne

Co bezzałogowy statek powietrzny może "dać" architektom, projektantom czy planistom? Mogą być to zdjęcia z powietrza lub ortomozaiki, ale szczególnie dużą wartość wniosą w ich prace modele 3D z drona.

Cyfrowy model 3D z bezzałogowego statku powietrznego (BSP) powstaje poprzez poddanie szeregowi procesów zbioru zdjęć pozyskanych podczas nalotu nad wybranym obiektem. W specjalistycznym oprogramowaniu fotogrametrycznym generowany jest fotorealistyczny model trójwymiarowy, który zwykle posiada georeferencję tzn.  jest przedstawiony w wybranym układzie współrzędnych. O szczegółach kolejnych etapów opracowania pisaliśmy w tekstach o modelowaniu 3D oraz szerzej o fotogrametrii z drona.

Wygenerowane przez nas precyzyjne cyfrowe modele 3D obiektów i obszarów można oglądać w przeglądarkach 3D i oraz wykorzystywać w aplikacjach do modelowania trójwymiarowego lub w oprogramowaniu typu CAD. Dzięki odpowiednim programom, można nie tylko oglądać obiekty z rożnych perspektyw, ale także tworzyć ich prezentacje z różnymi widokami kamery. Modele 3D często są podstawą dokładnych pomiarów odległości, powierzchni i objętości. Nierzadko stanowią wsparcie w inwentaryzacjach i pracach projektowych.

Wygenerowane modele możemy przekazać klientom jako:

  • chmurę punktów w formacie .las, .laz, .ply lub. xyz
  • siatkę teksturowaną (3D textured mesh) w formacie .ply, .fbx, .dxf, .dxf (polylines), .obj, 3D .pdf

Poniżej zamieszamy wybrane przykłady naszych opracowań 3D.

 

 

Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Dział Techniczno-Handlowy

Łukasz Podstawek

tel.: +48 784 616 269
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Michał Derengowski

tel.: +48 539 954 989
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.