NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

FAQ

JAKIE SĄ PODSTAWOWE ZASADY WYKONYWANIA LOTÓW BSP?

Podczas realizacji wszelkich naszych usług, czy to inspekcji technicznych dronem, czy nalotów fotogrametrycznych, dbamy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa misji bezzałogowych statków powietrznych (BSP).

KOSZT INSPEKCJI DRONEM - CZY TO SIĘ OPŁACA?

Inspekcja dronem to bez wątpienia efektywne i bezpieczne rozwiązanie oparte na nowoczesnej technologii. Pojawia się pytanie: czy jest to również rozwiązanie ekonomiczne? Jak ocenić koszt inspekcji dronem?

JAKIE SĄ ZALETY ZASTOSOWANIA UAV / DRONA W INSPEKCJACH PRZEMYSŁOWYCH?

Wykonanie inspekcji przemysłowej za pomocą UAV daje naszym Zleceniodawcom wiele wymiernych korzyści. Wybierając taką usługę, klienci oszczędzają czas i pieniądze oraz ponoszą mniejsze ryzyko. W porównaniu ze standardowymi metodami, przegląd techniczny z drona trwa dużo krócej. Dotyczy to wszystkich jego etapów: planowania i wykonania inspekcji oraz opracowania dokumentacji fotograficznej i filmowej.

INWENTARYZACJA DRONEM CZY TRADYCYJNIE?

Aktualne informacje o zasobach czy postępach prac są niezbędne w każdej branży i każdym przedsięwzięciu. Bezzałogowe statki powietrzne okazują się świetnym narzędziem wspomagającym proces zbierania danych o infrastrukturze, dlatego inwentaryzacja dronem staje się coraz bardziej popularna.

CZY OBLOT DRONEM JEST BEZPIECZNY?

We wszystkich naszych działaniach stawiamy na bezpieczeństwo. Pracujemy z zachowaniem wszelkich procedur i wymogów obowiązujących w miejscach wykonywanych lotów. Wykonujemy inspekcje uwzględniając zasady BHP panujące na obszarze zakładów przemysłowych, elektrowni, kopalni, terenów kolejowych i innych.

INSPEKCJE Z POWIETRZA - CO WARTO WIEDZIEĆ?

Decydując się na zlecenie przeglądu technicznego z użyciem drona (inspekcji z powietrza), nasi Klienci poszukują odpowiedzi na szereg ważnych pytań. Na tym etapie osoby zainteresowane zleceniem inspekcji z powietrza są zwykle przekonane do korzyści płynących z wykorzystania dronów w przeglądach technicznych, a pojawiające się pytania są nieco bardziej szczegółowe i dotyczą przygotowania i realizacji usługi.

KIEDY NIE MOŻNA WYKONAĆ INSPEKCYJNEGO LOTU UAV / DRONEM?

Wykonanie inspekcji z drona mogą uniemożliwić trudne warunki atmosferyczne. Planując przegląd techniczny z BSP zawsze sprawdzamy czy obiekt inspekcji jest zlokalizowany w jednej ze stref przestrzeni powietrznej.