KOSZT INSPEKCJI DRONEM - CZY TO SIĘ OPŁACA?

Inspekcja dronem to bez wątpienia efektywne i bezpieczne rozwiązanie oparte na nowoczesnej technologii. Pojawia się pytanie: czy jest to również rozwiązanie ekonomiczne? Jak ocenić koszt inspekcji dronem?

Decydując się na zlecenie inspekcji dronem z pewnością można oczekiwać wielu oszczędności. Wykorzystując do inspekcji technicznych bezzałogowe statki powietrzne, przeprowadzamy je dużo łatwiej, szybciej i bezpieczniej.

Operator BSP z dronem inspekcyjnym dociera do trudno dostępnych miejsc w dużo krótszym czasie niż np. wyposażona w specjalistyczny sprzęt (zwyżki, rusztowania, zabezpieczenia) ekipa wykwalifikowanych pracowników. Etap przygotowania inspekcji jest dużo krótszy, a na miejscu dron bardzo szybko wznosi się na odpowiednią wysokość i natychmiast przekazuje zainteresowanym doskonałej jakości obraz z kamery inspekcyjnej. Dzięki dronom czas przeznaczony na przeprowadzenie przeglądu technicznego zostaje ograniczony do minimum, a zebrane informacje mogą być natychmiast przekazane do osoby odpowiedzialnej za stan urządzeń czy obiektów. Umożliwia to niezwłoczną, zapobiegającą większym i kosztownym awariom, reakcję na wykryte usterki lub skrócenie czasu wyłączenia instalacji.

Inspekcje dronem są nie tylko szybsze, ale również bezpieczniejsze. Stosowane w przeglądach technicznych drony zastępują pracujących w niebezpiecznych warunkach ludzi. Bezinwazyjność tej metody znacząco zmniejsza ryzyko uszkodzenia kontrolowanych obiektów i konieczność poniesienia związanych z tym kosztów.

Niski koszt inspekcji z drona w stosunku do jakości zebranego materiału fotograficznego i filmowego oraz szczegółowości pozyskanych informacji sprawia, że usługę można uznać za rozwiązanie niedrogie. Warto również podkreślić, że zgromadzone podczas przeglądu technicznego z BSP materiały doskonale służą jako dokumentacja techniczna, która w dowolnym momencie może zostać szybko i ekonomicznie zaktualizowana.

Naszym celem jest dostarczanie usług, które jak najlepiej zaspokoją potrzeby naszych Klientów, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Dotyczy to również wyceny - w każdym przypadku koszt inspekcji dronem jest szacowany na podstawie wnikliwej analizy charakterystyki i lokalizacji obiektu oraz wymagań Klienta. Zapraszamy do rozmowy z naszym Działem Techniczno-Handlowym.