JAKIE SĄ ZALETY ZASTOSOWANIA UAV / DRONA W INSPEKCJACH PRZEMYSŁOWYCH?

Wykonanie inspekcji przemysłowej za pomocą UAV daje naszym Zleceniodawcom wiele wymiernych korzyści. Wybierając taką usługę, klienci oszczędzają czas i pieniądze oraz ponoszą mniejsze ryzyko. W porównaniu ze standardowymi metodami, przegląd techniczny z drona trwa dużo krócej. Dotyczy to wszystkich jego etapów: planowania i wykonania inspekcji oraz opracowania dokumentacji fotograficznej i filmowej.

W przypadku kosztów inspekcji dronem redukcja wynika nie tylko z oszczędności czasu. Niższe wydatki wynikają również z faktu, że można zrezygnować z zastosowania specjalistycznego sprzętu, rusztowań czy podnośników. Wykorzystanie drona ogranicza również zaangażowanie pracowników.

Kontrole techniczne z drona oznaczają również większe bezpieczeństwo. Zastosowanie bezzałogowego statku latającego (BSL) wyklucza konieczność wykonywania przez ludzi ryzykownej pracy na dużej wysokości czy w niebezpiecznych warunkach. Kontrola stanu technicznego obiektu wykonywana ze znacznej odległości ogranicza również ryzyko uszkodzenia mienia.